Tarihçe

Ortaklık yapısı değişti. Bünyesinde yeni bölümler açıldı. Sistem ve Personel Belgelendirme faaliyetleri STAREGISTER Türkiye bölümüne devredildi. ATM ve 9 Eylül Danışmanlık şirketleri bünyeye alınarak yönetim danışmanlığı ve kurumsal eğitim alanındaki hizmet yelpazesi genişletildi. Halen Türkiye ve Dünya’da önemli sayıda danışmanlık ve eğitim projesini kurduğu global ortaklıklar ve uzman kadrosu ile yürütmektedir. Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası EBRD’nin onaylı danışmanlık firmaları havuzunda yer almaktadır.

Chicago merkezli uygunluk değerlendirme kuruluşu STAREGISTER International Inc. ile stratejik ortaklık kararı alarak kuruluşun Türkiye Temsilciliği’ni üstlendi.

ISO 17024 Akreditasyonunu Amerikan Akreditasyon kurumu IAS’ye taşıyarak denetçi belgelendirme faaliyetlerini global pazarlara taşıdı.

14. IPC Genel Kurulu’na Türkiye’de ev sahipliği yaptı ve IPC Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi.

Türkak’a müracaat etti ve 2008 yılında ISO 17024 akreditasyonuna hak kazandı. IPC’deki üyelik statüsünü “Full Member” olarak yükseltti ve uluslararası eğitim onay ve Denetçi Belgelendirme Faaliyetlerine başladı. Aynı zamanda IPC’den aldığı yetkiyle, Türkiye’de denetçi eğitim kursu vermek isteyen eğitim kuruluşlarına onay vermeye başladı

2007 yılı Şubat ayında bu konudaki üst yetkili kuruluş olan IPC – Uluslararası Personel Belgelendirme Birliği’ne üyelik müracaatını tamamlayarak “Associate Member” statüsü kazandı.

TQNet, Denetçi ve Baş Denetçi eğitimi vermek isteyen eğitim kuruluşlarını onaylamak ve bu kursları tamamlayan katılımcılara Denetçi Sertifikasyonu yapmak üzere Eylül 2006 yılında İzmir merkezli olarak kuruldu.